O nas

Tablice Manipulacyjne Pastellove powstają w niewielkiej rodzinnej pracowni od 2017 roku. Bardzo szybko zdobyły uznanie Klientów i specjalistów. Już w 2018 roku uzyskały pierwsze certyfikaty poświadczające ich wysoką jakość i bezpieczeństwo. Nasze tablice manipulacyjne tworzone są w duchu założeń pedagogiki Marii Montessori, z wielką dbałością o bezpieczeństwo i estetyczne, unikatowe wzornictwo.

Tablica manipulacyjna (zwana inaczej tablicą Montessori lub sensoryczną) jest spełnieniem marzeń każdego malucha o swobodnym dostępie do miejsc będących zwykle poza jego zasięgiem. Wszelkie na co dzień zakazane „zabawy”, do których tak ciągnie dzieci, są tutaj na wyciągnięcie ręki, a  maluszek ma możliwość eksploracji, badania właściwości i uczenia się korzystania z przedmiotów zazwyczaj dla niego niedostępnych. Wszystkie czynności, jakie można wykonywać na tablicy manipulacyjnej, rozwijają małą motorykę. Małe rączki mogą naciskać, przesuwać, przekręcać, nawlekać. Ich sprawność i precyzja działania wzrasta, usprawnia się również koordynacja ręka – oko, co ma ogromny wpływ na podjęcie w przyszłości nauki pisania. Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów tablica manipulacyjna stymuluje wszystkie zmysły. Na naszej Tablicy Manipulacyjnej znajdują się przedmioty codziennego użytku o różnych funkcjach – wydające dźwięki, źródło światła, kolorowe obrazki wewnątrz domków, które wzbogacają słownictwo dziecka, ćwiczą jego wymowę.

Wszystkie elementy są przez nas skrupulatnie wybierane i solidnie montowane, a w razie potrzeby modyfikowane, tak aby zapewnić jak najbezpieczniejsze użytkowanie.

Jeśli chcesz poznać opinie naszych dotychczasowych Klientów zapraszamy na https://pastellove.pl/tablice-manipulacyjne/.